تبلیغات
درگه (فرهنگ، رسوم، ادبیات محلی، اماکن تاریخی و مذهبی شهرستان تنگستان) - آبگرم اهرم (اوبا)
جمعه 29 مرداد 1395
آبگرم اهرم (اوبا)©

   نوشته شده توسط: وبلاگ درگه    نوع مطلب :مناطق ،

چشمه آبگرم اهرم (اوبا) در نزدیکی شهر اهرم در 60 کیلومتری شهر بوشهر قرار دارد و حدود دو کیلومتر مسیر فرعی از شهر اهرم تا رسیدن به مظهر چشمه فاصله دارد. مظهر چشمه از شکاف سنگ‌هاى رسوبى مارنى و گچى از زمین خارج مى‌شود و آب آن در ردیف‌ آب‌هایى با بارهاى منفى و مثبت مختلف و گرم است. این چشمه دو استخر زنانه و مردانه دارد که در چند سال اخیر توسط جهاد سازندگى احداث شده است و آب گرم توسط یک کانال از سرچشمه به استخرها هدایت مى‌شود.

چشمه آب گرم اهرم به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است و همه ساله مسافران بسیاری از ااقصی نقاط کشور به دیدن این جاذبه تفریحی می‌آیند. گفتنی است که در سال ۱۳۸۶، چشمه آبگرم اهرم بوشهر به‌عنوان دهکده نمونه آب درمانی در ایران انتخاب شد. چشمه آب گرم یاچشمه گرمایی مکانی است که به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌شود  و به خاطر درصد بالای مواد حل شده معدنی آب بعضی از این چشمه‌ها عده‌ای از آن‌ها استفاده درمانی می‌کنند.

آبگرم اهرم- اوبا

آبگرم اهرم- اوبا

آبگرم  معدنی اهرم به دلیل خاصیت درمانی فوق العاده ای که دارد یکی از مهمترین و مشهورترین آبگرم های معدنی کشور است آبگرم اهرم در بین چهارصد چشمه معدنی کشوریکی از 5چشمه آب معدنی نمونه برگزیده شده است که دررشته کوه زاگرس قراردارد ساختمان جدید آبگرم در سال 1380توسط شهرداری در محل کنونی  احداث شد  و دارای  دو استخر  و 10حمام  می باشد و استخرهای آن هر24ساعت  بطورکامل تخلیه می گردد و اب تخلیه شده توسط جدول هایی به سمت نخیلات در پایین ابگرم هدایت می شوند.

خوشبختانه طی چند سال اخیر توجه ویژه ای به ابگرم و فضا سازی اطراف آن شده است و باعث جذب هر چه بیشتر مردم به این منطقه شده است از جمله مهمترین ویژگی های آبمعدنی شهر اهرم شامل موارد ذیل می باشد.

1-برای درمان بیماری های پوستی وخارشی

2-درمان زخم های سطحی

3-درمان دیسک کمر

4-درمان درد کلیه

5-درمان خشکی وسفتی عضلات

6-درمان نقرس و بادهای مضمن

7-درمان دمل ها وجوش ها

8-درمان پیسی وجزام

9-درمان قولنج

10-درمان سیاتیک

11-درمان کوفتگی ماهیچه

12-درمان زخم های گرب وگری

13-درمان بیماری های عفونی

14-درمان آرتروز مفاصل


تصاویر از وبسایت بوشهریها

متن از پایگاه خبری تنگستان نما


برچسب ها: چشمه آبگرم ، خواص آبگرم ، مناطق تفریحی استان بوشهر تنگستان ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

خرید امن شارژ ایرانسل، همراه اول، تالیا، رایتل